Hledat:
Kategorie obchodu
Splátkový prodej

Prodej na splákty


Svářečky - Tipy a informace

Svařování elektrodou

 • Ruční svařování elektrodou
 • Transformátorové přístroje pracují se střídavým proudem.
 • Přístroje s usměrňovačem pracují se stejnosměrným proudem (všechny invertory) a lze je s odpovídajícím příslušenstvím použít ke svařování wolframovou elektrodou v ochranné atmosféře.

Svařování wolframovou elektrodou v ochranné atmosféře

 • Při této metodě je nutno používat na ochranu wolframové elektrody ochranný plyn (argon).
 • Wolframový řezák pro řezání v ochranné atmosféře je nutno zapojit na záporný pól.
 • Lze stavit 2 kusy stejné kvality nebo zpracovávat manuálně podávaný materiál.

Svařování v ochranné atmosféře

Ochranná atmosféra slouží k tomu, aby během svařování oddělila svar od okolních vlivů. Tuto svářecí metodu nelze používat v průvanu a je třeba vyloučit odfouknutí ochranné atmosféry. Svařovací elektroda se přivádí plynule prostřednictvím zařízení na podávání elektrody (kolo drátu).

 • Svařování MAG (METALL AKTIV GAS)

(svařování kovovou elektrodou v ochranné atmosféře aktivního plynu)

Při této svařovací metodě se používá ochranná atmosféra obsahující aktivní plyn (CO2 nebo CO2 + argon). Metoda je vhodná pro ocel a ušlechtilou ocel (VA).

 • Svařování MIG (METALL INERT GAS)

(svařování tavnou elektrodou v atmosféře inertních plynů)

Při této svařovací metodě se používá inertní plyn (argon 99,99 %). Metoda je vhodná pro ocel, ušlechtilou ocel a hliník.

Svařování plněnou drátovou elektrodou

Podobné vlastnosti jako při svařování v ochranné atmosféře, není však potřebný plyn, neboť ochranu elektrického oblouku před vlivy prostředí při svařování zajišťuje speciální náplň ve svářecí elektrodě.

Svařování invertorem

 • Rozdíly oproti "normálnímu " svařování elektrodou:
 1. Absolutně rovnoměrný svářecí proud díky elektronice.
 2. Velký regulační rozsah svářecího proudu od cca 5 A do maximálního výkonu, díky možnosti nastavit nízký svářecí proud od cca 5 A lze svařovat s elektrodami odpovídající tloušťky i velmi tenké materiály.
 3. S odpovídajícím příslušenstvím lze svařovat i wolframovou elektrodou v ochranné atmosféře.
 4. Velmi malá hmotnost při srovnatelném výkonu.
 5. Bezproblémová práce i pro netrénované svářeče.
 6. Výborné svářecí vlastnosti i v případě speciálních elektrod, např. rutil, bazické elektrody a elektrody z ušlechtilé oceli.

Upozornění: údaj o doporučené tloušťce materiálu se vztahuje pouze na čelní svary, tj., když se dva materiály srazí k sobě a sváří. Samozřejmě lze bez problémů svařovat pomocí několika svarů nad sebou i silnější materiály. V případě zvlášť tenkých materiálů (méně než 1,5 mm) doporučujeme invertor. Pomocí usměrňovače s elektronickým řízením lze při svařování wolframovou elektrodou v ochranné atmosféře pracovat již při hodnotě proudu 5 A. Tento speciální usměrňovač zajistí ve spojení s pracovní frekvencí cca 50 000 - 60 000 Hz bezvadné svářecí vlastnosti.

Produkty v akci

loading